مخابرات منطقه کرمانشاه

پيوند ها

دفتر مقام معظم رهبري

     منوي اصلي
home.png صفحه اصلي
row22.gif تاريخچه مخابرات
row22.gif معرفي به دوستان
row22.gif تماس با ما
row22.gif نقشه سايت

folderl.gif سرويسهاي مخابراتي
row22.gif تلفن ثابت
row22.gif تلفن همراه
small_arrow-rtl.gif سيم كارت دائمي
small_arrow-rtl.gif سيم كارت اعتباري
small_arrow-rtl.gif همراهان اول
small_arrow-rtl.gif انتقال اعتبار
small_arrow-rtl.gif GPRS
small_arrow-rtl.gif رومينگ بين الملل
small_arrow-rtl.gif دفاترخدمات ارتباطي استان
row22.gif تلفن همگاني
row22.gif ديتا
row22.gif 2020
row22.gif اينترنت آسان
row22.gif پرداخت قبوض
row22.gif خدمات همراه اول
row22.gif ADSL
row22.gif ويدئوكنفرانس
row22.gif اينترنت همكاران
row22.gif پرتال DSL مخابرات استان
row22.gif ایمیل

folderl.gif اخبار سايت
row22.gif ارسال خبر
row22.gif آرشيو اخبار

folderl.gif ضميمه ها
row22.gif مقالات
row22.gif نقدنامه
row22.gif نظرسنجي
row22.gif دريافت فايل
row22.gif معرفي به دوستان

folderl.gif مناقصات و مزايدات
row22.gif مخابرات استان
row22.gif مخابرات ايران
row22.gif SLA

folderl.gif مخابرات استان
row22.gif مراكز شهر
row22.gif شهرستانهاي تابعه

folderl.gif امور رفاهي
row22.gif واحد پزشكي
row22.gif واحد رفاهي
row22.gif واحد ورزش
small_arrow-rtl.gif رشته هاي ورزشي
small_arrow-rtl.gif ساعات تمرين


نظرسنجي
از كدام سرويس مخابراتي رضايت داريد؟

تلفن ثابت
تلفن همراه
ديتـــــا
تلفن همگاني
اينترنت آسان
سامانه 2020
سامانه 9990
سرويس ADSLنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 12960
نظرات : 11ورود مدیران


آمار بازدیدکنندگان
تعداد صفحات بازدید شده
12486146
بار از تاریخ 4 / 1389


تاريخچه مخابرات

.
مشاهده 14847   چاپ اين مطلب
تاريخچه مخابرات استان كرمانشاه :                                                   
 
نصب و راه اندازي اولين مركز تلفن استان به سال 1320 بر مي گردد در آن سال يك مركز مغناطيسي با تعداد اندكي شماره فعال در شهر كرمانشاه راه اندازي گرديد كه قادر بود تنها از سه مسير با استفاده از خطوط فيزيكي با استان هاي تهران و مركزي و كشور عراق ارتباط برقرار كند .
در سال 1341 اولين مركز خودكار شهري در كرمانشاه راه اندازي شد كه تا سال 1351 يعني حدود 10 سال   فاقد كد بين شهري و امكان ارتباط مستقيم با ديگر نقاط كشور بود  .
براساس آخرين آمار ها تا قبل از پيروزي انقلاب اسلامي مخابرات استان كرمانشاه شامل 2 مركز خودكار در شهر هاي كرمانشاه و قصرشيرين و 8 مركز مغناطيسي در نقاط تابعه مجموعا با 13422 شماره تلفن ثابت و يك دفتر مخابرات روستائي بوده است .
 
 
وضعيت موجود مخابرات استان :
 
 
تلفن ثابت
 
پس از پيروزي انقلاب اسلامي و علي رغم فشار ها و مشكلات ناشي از جنگ تحميلي ، با تلاش هاي بي وقفه فرزندان انقلاب و مديران و دلسوزان نظام به لطف خداوند در عرصه ارتباطات و مخابرات استان نيز گام هاي بزرگ و پرشتابي برداشته شد كه   درنتيجه آن امروز 422 مركز پرظرفيت و كم ظرفيت و سايت GSM  روستائي در استان فعال ميباشد و به بيش از نيم ميليون مشترك تلفن ثابت واگذار شده است و تنها در شهر كرمانشاه 10 مركز ديجيتال پرظرفيت  به حدود 277 هزار مشترك خدمات ارائه مينمايند . از مهترين تحولات ارتباطي كه در اين سال ها شاهد ان بوده ايم استفاده از سوئيج هاي ديجيتال با آخرين فنآوري روز دنيا ، سيستم هاي موبايل روستائي GSM جهت واگذاري تلفن ثابت به روستا ئيان عزيز و  سيستم هاي انتقال فيبر نوري با حدود 1300 كيلومتر فيبر سراسري و 3600 كيلومتر فيبر استاني بوده است .
 
تلفن همراه
 
تعداد شماره تلفن هاي همراه كه به هم استاني هاي محترم واگذار شده در مرز يك ميليون شماره ميباشئد كه جهت سرويس دهي مناسب به مشتركين تعداد 426 سايت BTS   در مناطق شهري و جاده هاي استان نصب و راه اندازي شده است تا جائي كه ظريب نفوذ تلفن همراه استان بدون ايرانسل در مرز 50 ميباشد و اين عدد حكايت از آن دارد كه تقريبا " از هر دو نفر هم استاني گرامي ، يك نفر داراي تلفن همراه اول  دائمي يا اعتباري مي باشد . در شهر كرمانشاه نيز بيش از 580 هزار تلفن همراه فعال مي باشد .
 
ارتباطات ديتا
 
در اين زمينه نيز تا پايان سال گذشته با بهره برداري از 1616 پورت ديتا و راه اندازي اينترنت آسان و همچنين خدمات شركت هاي بخش خصوصي نياز هاي سازمان ها و بانك ها و هم استاني هاي عزيز تامين شده ولي به لحاظ اهميت موضوع و بخصوص دسترسي بهتر به آخرين اطلاعات و فنآوري در دنياي مجازي پروژه نصب و راه ندازي 15000 پورت اينترنت پرسرعت درسطح استان شروع گرديده و انشاا.. بزودي شاهد بهره برداري از آن خواهيم بود كه از اين پروژه مي توان بعنوان تحولي بزرگ در دسترسي به اطلاعات در سطح استان نام برد .
 
ارتباطات روستائي
 
شايد به جرات بتوان گفت كه از مهمترين تحولات و تغييرات  ارتباطات استان نسبت به قبل از انقلاب مو ضوع ارتباط دهي به روستاهاي استان ميباشد درحالي كه تا سال 57 تنها يك روستا در كل استان امكان ارتباط بصورت تك خطي داشته امروز از 2668 روسـتاي داراي سكنه استان 2344 روستا داراي ارتبـاط مي باشند كه شامل 1847 روستا داراي تلفن خانگي و 497 روستا داراي ارتباط تك خطي است  و 1715 روستا با جمعيتي بالغ بر 440 هزار نفر از پوشش تلفن همراه بهره مند ميباشد ، همچنين بهره برداري از 206 مركز ICT روستائي جهت ارائه خدمات دولت الكترونيك در روستاهاي استان انجام شده است .
خدمات و تسهيلات جديد به مشتركين تلفن ثابت و همراه
 
در راستاي تحقق خدمات الكترونيك و تسهيل در امور آبونمان مشتركين تلفن ثابت ، سامانه ارتباطي 1818 به بهره برداري رسيده است كه در فاز اول و فقط در صورت داشتن حساب بانكي و كارت شبكه شتاب هم استاني هاي عزيز قادر هستند در كوتاه ترين زمان و فقط با يك تماس با سامانه 1818 و اعلام شماره تلفن از ميزان بدهي تلفن خود اطلاع حاصل نموده و در همان لحظه بدهي مورد نظر را پرداخت نمايند و جالب توجه آنكه جهت اين نوع پرداخت حتي نياز به قبض دوره مورد نظر نمي باشد . در آينده بسيار نزديك نيز مشتركين گرامي با دريافت رمز اختصاصي قادر به دريافت ساير خدمات و از جمله ريز مكالمات خواند شد .
به همين منوال مشتركين تلفن همراه نيز با تماس از طريق تلفن همراه خود با سامانه 999 بصورت رايگان خدمات مشابه را دريافت مي كنند و يا با تلفن ثابت و تماس با سامانه 09990 بدهي تلفن همراه خود را پرداخت نمايند.
 
 
 
 
 
 
  

[ بازگشت به بخش سرويس هاي مخابراتي | فهرست بخش ها ]
تمامی حقوق برای مخابرات منطقه کرمانشاه محفوظ می باشد
كرمانشاه چهار راه مخابرات ابتداي خيابان مصوري 14963-67187
شركت طراح : شركت طراحان نرم افزار

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.10 ثانیه

Design BY ITMAN21